PRÁVE PREBIEHA: Jesenné kondičné sústredenie BTZ 2023

Okrem trofeje aj darček od Kližana: BTZ ocenil najlepšie družstvá bratislavského regiónu

RAKOVNÍK – Obrovský úspech sa podaril našej tenisovej reprezentácii do 12 rokov. V nedeľu zavŕšila svoju púť v kvalifikácii Majstrovstiev Európy v českom Rakovníku, keď v baráži porazila Slovinsko 3:0.

V dvojhrách bodovali Juraj Kováčik z bratislavskej Slávie STU a Richard Križan TK LOVE 4 tennis a vo štvorhre Križan spolu s Maxom Lörinčíkom z TK Petržalka.

 

Našim kapitánom je Lukáš Smoľák, ktorý je zároveň trénerom slovenskej jednotky v družstve a aktuálneho majstra Slovenska Kováčika z bratislavskej Slávie STU. Spomedzi deviatich účastníkov v Rakovníku Slovensko skončilo na prvom mieste. Postupne porazilo 3:0 Írsko, Chorvátsko aj Estónsko. Postup na finálový turnaj Majstrovstiev Európy, ktorý sa uskutoční od 4. augusta vo francúzskom meste Dijon, si z účastníkov v Zóne A zaistilo so Slovenskom aj Česko. Z ostatných zón sa do finálovej osmičky európskeho šampionátu dostalo domáce Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Fínsko, Rumunsko a Španielsko.

„Naši hráči sa v kvalifikácii nestratili, práve naopak, hrali suverénne. Je to výsledok tvrdej práce a výborného vedenia družstva zo strany kapitána Smoľáka na dvorcoch aj mimo nich,“ komentoval dianie v Rakovníku Martin Kováčik, otec Juraja Kováčika.

„Náš tím je veľmi dobre vyskladaný, všetci si navzájom rozumejú. Všetci traja naši hráči za posledný rok spravili skok v kvalite hry, robia dobré výsledky aj na európskych turnajoch a preto môžu zabojovať aj na európskom šampionáte,“dodal.

Svojich zverencov pochválil aj tréner reprezentačného výberu Lukáš Smoľák: „Chlapci sa zlepšovali od zápasu k zápasu. Z môjho pohľadu podávali vyrovnané a vysoko kvalitné výkony na špičkovej európskej úrovni.“

Zdroj: tenisovysvet.sk – Igor Uher, foto: Martin Kováčik

Galéria k článku

júl 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tu nás nájdete

Príkopova 6
miestnosť: č. A/181
831 03 Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *